Als er niet meer geïdentificeerd wordt met ervaringen en gevoel, als er wordt ingezien dat identificatie met iets slechts een illusie is, wordt er ook beseft dat zelfs de uitspraak:”ik ben gelukkig” onzinnig is.
Zowel de IK als het gelukkig zijn, zijn slechts interpretatie. De ervaring of gevoel heeft niks met mij te maken, het is er gewoon, het is niet persoonlijk. Onzinnig om me daar druk over te maken.
Wat voor zin heeft het dan nog om iets “te willen” om geluk na te streven, een bepaald gevoel ? Naast het feit dat er niks is dat het na kan streven, is dat waar naar gestreefd wordt niet bestaand.
“ik moet gelukkig zijn”
“ik wil inner vrede”
“ik wil verlicht zijn”
Het klinkt zo onzinnig nu, hahaha.
Tevens valt uiteraard alle angst of onprettig gevoel weg. Als het niks met mij te maken heeft, dan is er ook niks te verliezen, niks kwijt te raken. Immers dat wat je dacht te verliezen is er niet.
Echt humor dit hahaha. Heb ik me al die tijd druk zitten maken om niks. Alleen maar omdat er gedacht werd:”dat ben ik” .
Wat een onzin allemaal hahaha.
8:00
Grappig, het is dus niet iets wat verdwijnt als energie of iets. Geen bevrijding van iets wat verdwijnt uit het lichaam. Het voelt als een neerdalen vanuit de kruin. Geen betere omschrijving dan als “een niks” dat neerdaalt.
Waarschijnlijk omdat de inspanning wegvalt, omdat de blokkade wegvalt (geen identificatie meer, geen zoeken meer) kan het nu eindelijk gaan stromen. Het niks, hahaha.
Het is niet te voelen
Het is niet te ervaren
Het is niet te verklaren
Het is niet te identificeren
Het is niks
