Het onbekende kan nooit het bekende worden

Het onbekende kan nooit het bekende worden. Het is altijd onbekend. Zoeken naar verhalen van verlichting, denken het te snappen, overtuigen dat het goed is etc. Het zijn allemaal pogingen om van het onbekende , iets bekends, iets veilig te maken.” Hij of zij is verlicht, die weet het en kan het mij uitleggen, die is verlicht en dus snapt het. ”
Een illusie, ook voor de verlichte is het onbekende onbekend. Ook de verlichte snapt het niet. De verlichte omarmt het mysterie omdat het niet anders kan en wil. Het weet dat het bekende onzin is en kan dus niet anders.
En dat is het enige wat een verlichte kan uitleggen. Het bekende is allemaal onzin. Angst is onzin. Excuses zijn onzin. Problemen zijn onzin. Lijden is onzin. Willen is onzin. Doen is onzin. Alle verhalen zijn onzin.
Wat dan wel ? Wat is dan geen onzin ?
Geen idee 🙂

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *