Onze persoonlijkheid is niet wie we zijn

Grappig begin opeens te snappen dat wat ik denk, denk te willen, denk te moeten doen etc, maw wat ik denk dat mijn persoonlijkheid is, niks met mij te maken heeft. Mijn persoonlijkheid is niks persoonlijks. Het is gewoon een aangeleerd gedrag van reacties op mijn omgeving zoals geïnterpreteerd door het denken dat de juiste zou moeten zijn. Uiteraard beïnvloed en bepaald door diezelfde omgeving.
 
Hoe we de wereld proberen te veranderen is weer een bespiegeling hoe we onszelf proberen te veranderen. We bepalen toch zeker zelf wel wie we zijn ? Welke mening en moraal we hebben ? Zoals we onszelf proberen te perfectioneren en veroordelen, zo proberen we de wereld te perfectioneren en veroordelen. Wij schapen de wereld, hij bestaat alleen in ons hoofd. Maar het is ook de wereld, onze omgeving die ons geschapen heeft. Te ingewikkeld om dat verder te kunnen uitleggen.
We proberen iets van onszelf te maken. Maar dat is onzinnig, onze persoonlijkheid is niet wie we zijn. Conflict en verdeeldheid is zijn aard.
Het is niet persoonlijk.
 
Ik probeer te veranderen wie ik ben. Maar wie ik ben is niet te veranderen, is onveranderlijk. En dat wat wel veranderd heeft niks met mij te maken, niks te maken met wie ik ben.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *